День пам'яті жертв Голодомору 90 річниця.

Лукашівська бібліотека

Щорічно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору 1932- 1933 років і масових штучних голодів 1921- 1923 і 1946- 1947 років..Весь український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів жертв Голодоморів.Цього року Україна відзначає 90- ті роковини Голодомору - геноциду українського народу, вчиненого радянською владою у1932- 1933роках.

ЯАналоги подібним злочинам у світовій історії як за масштабом, так і за жорстокістю і цинізмом важко знайти. Тема Голодомору 1932-1933 років - одна з болючих тем української історії.

В Лукашівській бібліотеці до Дня пам'яті жертв Голодомору пройшла година історичної пам'яті "Чорна тінь Голодомору" ,презентувалась Бібліотека села Пултівцікнижкова виставка -пам'ять " Голодомор - скорбота в серцях поколінь"

Користувачі бібліотеки мають можливість ознайомитися з виданнями, що розкривають трагічні сторінки найжахливішої трагедії в історії України XX століття.

Це документальні і художні книги відомих українських письменників . В книгах,представлених на виставці ,є архівні Дашковецька Ядокументи, а також спогади очевидців.

Сьогодні, коли від початку голодомору минуло багато років, ми не маємо права забувати правду про страшні події. Це наша історія, і ми повинні знати і пам’ятати її.

Також , до вашої уваги вірш Наталії Кузьмічової "Запалімо пам'яті свічу"

Читає Тетяна Заболотна.

💙💛🇺🇦"ПАМ'ЯТАЄМО!

ЄДНАЙМОСЯ!

ПЕРЕМОЖЕМО!"💙💛🇺🇦

Дашковецька бібліотека

ЗАПАЛІТЬ СВІЧУ...

Пам'яті жертв голодомору...

Затягнуте в журбу і страх село...

Як тіні, люди де-не-де блукають...

А розкошує лиш криваве зло —

Останнє з рук тремтячих вириває...

— Матусю, їсти...

Голос ледве чуть...

А в неї сил немає навіть встати,

Щоб хоч шматочок хліба роздобуть

І пухлим діточкам його віддати...

Бреде, сердешна, думкою жива,

Навкруг — лиш пустка й смерть

врожай збирає...

А в пам'яті — поля, жита, жнива...

Та в хаті навіть зернятка немає...

Страшна біда і стогін навкруги...

У коминах вітрище вовком виє...

Останній подих, сповнений туги...

А вічний сон до раю путь відкриє...

Тетяна Строкач

Кожного року у четверту суботу листопада ми згадуємо про жертв Голодомору 1932 - 1933 років та запалюємо свічку пам'яті.

В цему році виповнюється 90 річниця тих страшних подій. В приміщенні бібліотеки була проведена година - спомин "Зернятко надії", на якій діти ознайомились з книжковою виставкою - інсталяцією "Голодомор - чорна сповідь моєї Вітчизни",переглянули фільм "Голодний дух" пройшла презентація папки з зібраними матеріалами, свідченнями очевидців, архівними даними про постраждалих від Голодомору сіл Дашківці, Лукашівка, Іскриня, яку в бібліотеку передала Прокопенко Наталія Павлівна, вона ж розповіла дітям про створення цієї папки, згадала усіх причетних до такої неймовірно великої проробленої роботи, прочитала свідчення очевидців , зокрема розповіла про свою родину, усі разом згадали хвилиною мовчання усіх жертв Голодомору, а потім діти долучилися до створення розробки "Голодомор – біль, що ніколи не згасне в серцях українців" .Працівники культури поклали квіти до памятника жертв голодомору

Щира подяка усім причетним до зібраних матеріалів що до постраждалих від Голодомору 1932 - 1933 років, а це :

Клименко Олексій Ананійович -дослідник

Очевидцям, спогади яких увійшли до папки:

Олійник Марія Арсентіївна 1925

Олійник Анастасія Василівна 1923

Третяк Марія Олександрівна 1928

Шаповал Ілина Омельянівна 1922

Токар Катерина Дмитрівна 1922

Слободиська Ганна Мефодіївна 1910

Стецюк Ганна Іванівна 1924

Тиндик Фросина Іванівна 1914

Лесько Н.Г. 1923

Петренко М.М. 1917

Деркач Євдокія Іванівна 1921 року народження та інші

Дякуємо усім, хто збирав та записував спогади, це -

Прокопенко Наталія Павлівна

Третяк Тетяна Михайлівна

Вісіцька Надія Михайлівна

Погоріла Н.М

Медяна Марія Василівна

Клименко В.О.

Шаповал Ганна Петрівна

Медяна Любов Павлівна

Лапчук Галина Василівна та багато інших

окрема подяка за надані архівні дані Капліній Людмилі.

На гуртку "Умілі ручки" дітки взяли участь у всеукраїнській акції "Колосок пам'яті".

Бібліотека села Пултівці

25 листопада Украіна відзначає 90 років вшанування пам‘яті жертв Голодомору - найтяжчого злочину проти людства, спланованого і реалізованого керівництвом радянського союзу проти українських селян, проти Украіни. Яка багата українська земля, її лани, річки, простори. Як могло статися, що такою важкою і трагічною для України була перша половина ХХ століття. І однією з таких сторінок був голод 1932-33 років. Голод це завжди жах, страждання. В Украіні людям довелося тричі пережити таке страхіття. Вони змушені були пройти через знущання влади, зраду близьких, злиденність та постійний страх. Занадто багато випробовувань випало на іхню долю. Якими словами можна описати мучеництво Украіни того періоду, що поклала в землю мільйони своіх синів і дочок? Ще довго- довго з покоління в покоління будуть передавати батьки своїм синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив своє земне життя у таких пекельних муках. Тож пам‘ятаймо ці сторінки вписані кривавими і чорними кольорами в нашу історію, і у суботу 25 листопада о 16.00 запаліть свічку пам‘яті на вікні за всіх померлих від голоду.

На зображенні може бути: 2 людини, люди навчаються та текст

В бібліотеці разом з учнями Пултівецького ліцею проведено вечір пам‘яті «Німа печаль на вустах України» та представлено ілюстровану виставку «Холодний подих згаслої свічі»

На зображенні може бути: 1 особа та текст

На зображенні може бути: 12 людей, люди навчаються та текст

На зображенні може бути: 9 людей та люди навчаються

Якушинецька бібліотека

"У той далекий тридцять третій... ой було,
Здавалось, й небо голодом кричало,
Смерть опустила занавісою чоло,
Скільки людей невинних повмирало..."

(Юлія Хандожинська)

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

До 90 річниці Дня пам'яті жертв Голодомору в бібліотеці пройшла година пам'яті "Свіча пам'яті горить не згасне", під час якої діти переглянули фільм "Голодний дух", ознайомились з книжковою виставкою інсталяцією "Голодомор - геноцид проти квітучої нації", була презентована книга "Село в лиху годину", факти та історії які надруковані в цій книзі були зібрані вчителем з Якушинецького училища Бадретдіновим Олексієм Тихоновичем в 1993 році, хвилиною мовчання згадали усіх жертв Голодомору, а в кінці заходу діти створили лепбук "Голодомор 1932 - 1933 ми памятаємо! Ми сильні."

Бібліотека філія Микулинці

У четверту суботу листопада українці по всьому світу вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932 - 1933 роки

Участь у всеукраїнській акції "Колосок пам'яті"- у бібліотеці с. Микулинці.

Бібліотека села Широка Гребля

До 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років проводиться Всеукраїнська акція “Запали свічку.”

Свічка-пам’ять

Пам'яті жертв голодомору.

Знов прокинулись ранки холодні.

Дощ хрестами в сніжинках застиг.

Поминаючи мертвих сьогодні,

Ми рятуєм майбутнє живих.

День жалю... День скорботи, печалі

Запалив нашу пам’ять. Свічки –

Це ті душі, листочки опалі,

Хто став тінню в голодні роки.

Без притулку у храмі Господнім,

Поміж хвилями Лети-ріки

Стогнуть душі, бо в серці народнім

Проросли забуття колючки.

Полікуймо свічею-зорею

День минулий. Згадаймо усіх,

Хто любов’ю живою своєю

Поділитися з нами не встиг…

Щоб у ранки і теплі, й холодні

Не ішли шикуватись хрести,

Щоб не плакали душі голодні,

Свічку як пам’ять свою запали.

Ксаверівська бібліотека

90 років тому мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені Голодомором.Тоталітарний комуністичний режим свідомо спланував і здійснив проти нас терор голодом.

Голодомор приніс не лише страждання і смерть.Він посіяв страх серед людей.Тільки правда про геноцид Українського народу і чиста пам'ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого.

У бібліотеці пройшли заходи по вшануванню пам'яті жертв Голодомору: презентація книжкової виставки"Стоїть в скорботі Матір- Україна, біля могил своїх стоїть",завідуючою клубом Людмилою Іванюк проведено воркшоп"Колоски пам'яті",запалили свічку пам'яті жертвам Голодомору та поклали квіти до пам'ятного знака Хреста померлим від голоду.

Поділитися: